در این بخش می‌خواهیم به بررسی‌ انواع دستگاه زباله خرد کن‌ بپردازیم . دستگاه زباله خرد کن‌ به دو قسمت زباله خرد کن خانگی و زباله خرد کن صنعتی‌ تقسیم میشوند . در ابتدا تصمیم به این داریم تا در مورد هر یک از انواع این دستگاه بسیار مفید و پر استفاده به اختصار برایتان توضیح دهیم.

۱) زباله خرد کن صنعتی‌ :


زباله خرد کن صنعتی  در آشپز خانه‌های بزرگ یعنی‌ رستوران‌ها ، مرکز تهیه غذا ، بیمارستان‌ها ، کارخانجات و غیر استفاده میگردد. تفاوت بین زباله خرد کن‌های صنعتی‌ و زباله خرد کن‌های خانگی در گشتاور ، موتور و ظرفیت انباشت زباله‌ها بر حسب لیتر می‌باشد. و همچنین قدرت موتور آنها نسبت به زباله خرد کن‌های خانگی بسیار بالاتر است.در ضمن جنس صفحه هایی که باعث خرد شدن زباله‌ها میگردد نسبت به زباله خرد کن‌های خانگی بسیار مقاوم تر می‌باشد و حساسیت آنها نسبت به تنوع زباله‌های غذایی بسیار کمتر است و کمتر دچار مشکل میگردند .لازم به ذکر است که از لحاظ طراحی ، زیبایی‌ زباله خرد کن‌های خانگی را ندارند . حجم انباشته زباله در زباله خرد کن‌های صنعتی‌ بستگی به مکان استفاده ، متفاوت می‌باشد.برای مثل مدل استفاده شده در یک کافی شاپ با مدل مورد استفاده در کارخانه‌‌ یکی نیست . زباله خرد کن‌های صنعتی‌ خود به ۲ نوع تقسیم میگردند .

انواع زباله خرد کن خانگی و صنعتی

۱) زباله خرد کن هایی که زباله‌های غذایی را به ذرات کمتر از ۲ mm تبدیل کرده و به  کمک آب آنها‌را به صورت مایع غلیظی وارد فاضلاب میکنند تا آب موجود در زباله‌های غذایی وارد چرخه‌ٔ آب گردند و به چرخه‌ٔ آب کمک کند.


۲) زباله خرد کن هایی که زباله‌های غذایی را به ذرات بیشتر از ۲ mm تبدیل کرده و در قسمتی‌ از انشعابات زباله خرد کن به کمک صافی‌های مخصوص ، آب و ذرات ریز زباله ها را از هم تفکیک می کند.آب به فاضلاب هدایت شده و ذرات زباله در کیسه‌های مخصوص جمع میگردد که در اکثر کشور‌های دنیا این زباله‌های جمع شده از کارخانجات و بیمارستان‌ها و غیره  در صنعت کود سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است صنایع ای‌‌ که از این نوع زباله خرد کن‌های صنعتی‌ استفاده میکنند ذرات زباله‌های جمع شده را به کارخانجات کود سازی می فروشند و از فروش آنها سود سرشاری بدست می‌‌آورند.


زباله خرد کن  خانگی :


زباله خرد کن خانگی در آشپز خانه‌های شرکت‌های کوچک و خانه‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.انواع بسیار متفاوتی از این نوع محصول در دنیا موجود است که از لحاظه فنی‌ و طراحی تفاوت‌های بسیاری نسبت به یکدیگر دارند.قدرت زباله خرد کن خانگی نسبت به مدل صنعتی آن کمتر است و به طبع گشتاور و ظرفیت کمتری نیز دارد. لازم به ذکر است که زباله خرد کن خانگی در حالت کلی‌ مدلی‌ را که ذرات زباله را به همراه آب وارد فاضلاب می‌کند را دارا می‌باشد و نوعی که ذرات زباله را در کیسه‌های مخصوص نگهداری می‌کند، فقط مخصوص به زباله خرد کن صنعتی‌ است.

types of disposers
در مقالات بعدی برای آشنایی هر چه بیشتر شما عزیزان به تشریح انواع زباله خرد کن خانگی خواهیم پرداخت.

تلفن سفارش محصولات : ۰۲۱.۲۲۵۸۷۳۱۵

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *