می‌خواهیم در این مقاله در مورد قیمت زباله خرد کن‌ خانگی و به نوعی نحوه قیمت گذاری زباله خردکن ها  را برای شما عزیزان شرح دهیم تا شما عزیزان بتوانید با مناسب‌ترین قیمت، بهترین زباله خردکن را بخرید و بسادگی در زیر سینک ظرفشویی خود نصب نمایید . شاید  که بتوانیم از سؤ استفادهٔ افراد سود جو از شما در هنگام خرید زباله خرد کن جلوگیری نمائیم.در ابتدای امر لازم به ذکر است که انواع متفاوتی از خردکن زباله در بازار موجود است و از نظر متریال تفاوت بسیاری با یکدیگر دارند ، از همین رو انواع دستگاه زباله خرد کن‌ دارای قیمت‌های متفاوتی می باشند .توجه شما را به این نکته قدیمی‌ جلب می‌کنیم که هیچ محصولی بی‌ دلیل ارزان نمی‌باشد و بر عکس هیچ محصول گرانی بی‌ دلیل گران.

در ایران می‌توان حیطه قیمت خرد کن‌ زباله را در بازهٔ تقریبی بین ۹۰۰،۰۰۰ تومان تا ۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان در نظر گرفت . برای دیدن لیست محصولات زباله خرد کن اینجا بروید. 

شایان ذکر است محصولاتی که با قیمت های پائین در ایران عرضه می شوند از نظر تکنیکال , آپشن های روز دنیا را ندارند و یا از متریال بسیار پایینی ساخت شده اند که خرید اینگونه محصولات مقرون به صرف نمی‌باشد و کاربر را با مشکلات عدیده ای مواجه میکنند . لازم به ذکر که گرانی محصول نیز دال بر مرغوب بودن آن نیست.در ابتدا در نظر داریم توضیح مختصری در مورد اجزای تشکیل دهندهٔ زباله خرد کن‌ها و همچنین نحوه کارکردن آنها برای شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید به شما در مورد انتخاب بهتر محصول مورد نظر خود کمک ناچیزی کرده باشیم.

قیمت زباله خرد کن‌

مکانیک زباله خرد کن :

برای یک دستگاه خرد کن زباله با گشتاور بالا معمولا موتوری با قدرت تقریبی ۲۵۰ تا ۷۵۰ وات معادل ۱ تا ۱/۳ اسب بخار در نظر گرفته میشود (هر اسب بخار = ۷۳۵ تا ۷۵۰ وات) .در شکل کلی‌ خرد شدن زباله‌ها بوسیلهٔ چرخش دایره ای‌‌ یک صفحه به صورت حرکت از پائین به بالا صورت می‌گیرد .

انواع موتورها :

۱) موتور القایی (Induction motor) : موتورهای القایی دارای گشتاوری بین ۱۴۰۰ تا ۳۲۰۰ RPM می‌ باشند و گشتاور‌های شروع آنها در طیف‌های متفاوتی صورت می‌گیرد که این مساله بستگی به مدل استارت آن‌ها دارد .وزن اضافی و سایز موتورهای القایی چیزی است که باید مورد توجه قرار گیرد که بستگی به فضای جایگزاری دستگاه و ساختار کاسه‌ٔ سینک دارد.

۲) موتور یونیورسال (Universal motor) : موتورهای یونیورسال با سرعت بیشتری میچرخند (در حدود ۲۸۰۰ RPM به بالا). این گونه موتورها دارای گشتاور استارت بیشتری هستند و معمولاً سبکترند اما صدای آنها از موتور‌های القایی بیشتر است . با توجه به سرعت بالا و به علت ساییده شدن برسها به دیواره‌ها ممکن است به مرور زمان دچار نشتی شده و منجر به خسارت شوند به همین علت کارخانجات صاحب برند‌های مطرح دنیا در زباله خرد کن‌های خود از موتور القایی استفاده میکنند.

قیمت زباله خرد کن‌های خانگی

برای اینکه بتوان به آنها گشتاور استارت بالاتری را القایی کرد از یک موتور مگنتی دائم استفاده می‌‌گردد و به این ترتیب دیگر انسداد به وجود نخواهد آمد.در داخل محفظه دستگاه ، صحفه فلزی , به صورت حرکت آسیابی گردان بر روی زباله‌های مواد غذایی می‌‌چرخد و هم چنین در سطح این صفحه گردان دو پروانه‌ فلزی وجود دارد که به کرات در حال چرخشند تا زباله‌ها را چرخ کنند ، این حرکت آنقدر انجام میشود تا زباله‌ها به اندازهٔ کافی‌ برای عبور از دهانه شیارهای روی صفحه , کوچک گردند.معمولا در بالای دستگاه یک درپوش لاستیکی وجود دارد که از برگشت زباله‌ها به بالا جلو گیری می‌کند ، همچنین این درپوش لاستیکی عملیات دستگاه را بی‌ صدا تر می‌کند.لازم به ذکر است که در بسیاری از زباله خرد کن‌های مدرن دو تیغهٔ اضافی نیز در زیر صفحهٔ گردن نصب شده است .هدف از نصب این تیغه , جلوگیری از بالا رفتن زباله های چرخ شده به بالای صفحه می‌باشد و آنها‌را به سمت لوله خروجی هدایت می‌‌نماید و از گرفتگی لوله جلوگیری می‌کند.

انواع مکانیزم موتورهای خرد کن زباله :

نوع اول (Continuous) : در این نوع به طور مداوم میشود زباله‌های غذایی را وارد محفظه کرد و این ورود هم چنان بعد از اینکه استارت دستگاه زده شد نیز میتواند ادامه داشته باشد .

 

نوع دوم (Batch feed) : در این نوع ، اول اشغال را وارد کرده و بعد استارت می‌نمائیم و بعد از زدن دکمهٔ استارت دیگر نمی‌توان زباله ای‌‌ را وارد محفظه کرد.در این نوع دستگاه‌ها یک درپوش خاصی‌ طراحی شده که استارت بعد از قرار دادن درپوش و عملکرد ماگنت درون آن‌  آغاز میشود.

(Reset switch) : اگر جسم  سختی مانند یک قاشق فلزی و یا چنگال وارد دستگاه شود ، هم میتواند به دستگاه آسیب زده و هم خودش از بین رود.با بودن این آپشن دیگر نگران این مشکل نباشید چرا که دستگاه به صورت تمام اتوماتیک استاپ‌ کرده و بعد از خارج کردن شی‌ خارجی‌ بدون هیچ آسیبی به کار خود ادامه میدهد .

(Automatic reversing jam clearing feature) : در صورت دارا بودن این آپشن جهت گردش موتور نسبت به آخرین مدلی‌ که فعال بوده معکوس میگردد.

(Sound solution) : داشتن این آپشن باعث میگردد که صدای دستگاه به حداقل برسد.لازم به ذکر است بسیاری از دستگاه‌های زباله خرد کن قابلیت خرد کردن و جذب زباله‌های فیبردر را از قبیل برگ تره فرنگی‌ ، کاهو ، کرفس ، مواد نشاسته دار مثل پوست سیب زمینی‌ و یا تفالهٔ چای را ندارند و فقط این قابلیت در محصولات برند‌های مشهور وجود دارد .با توجه به شرح مختصری که در بالا داده شد قیمت دستگاه خرد کن زباله به خودی خود نمی‌تواند نمایانگر کیفیت آن باشد هر چند که محصولات ارزان قیمت معمولاً در پائین‌ترین ابعاد کیفیت قرار دارند .لازم به ذکر است که گرانی محصول نیز دلیل بر با کیفیت بودن آن نمی‌باشد ،امیدواریم مورد استفاده قرار گیرد.

تلفن سفارش محصولات : ۰۲۱.۲۲۵۸۷۳۱۵

مشاهده قیمت خرید زباله خرد کن در بازار جهانی‌

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *